حديث روز
امام علي (ع) مي فرمايد : هر کس از خود بدگويي و انتقاد کند? خود را اصلاح کرده و هر کس خودستايي نمايد? پس به تحقيق خويش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
ادامه حضور موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان
02 مارس 2020 - 10:24
شناسه : 650
28
مهندس غیابی خبر داد مهندس غیابی گفت: با گذشت قریب یک ماه از وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، همچنان موسسات هستند که پای کار جهادی ایستاده‌اند تا آرامش کاملشان برقرار شود.
ارسال توسط : نویسنده : مدیر پورتال منبع : روابط عمومی موسسه
پ
پ

به نقل از روابط عمومی موسسه مسکن و عمران اجتماعی، موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در همان اوایل وقوع سیل با اعزام نیروهای کارشناس به ارزیابی خسارات وارده پرداختند و بلافاصله بعد از فروکش کردن سیل اقدام به اعزام ماشین‌آلات سنگین به منطقه نموده.
به گفته همه مسئولین بحران و فرماندهان سپاه منطقه بیشتر از اقلام خوراکی و غیر خوراکی نیاز منطقه به ماشین آلات سنگین بوده است تا بتوان با استفاده از آن باغات را از خشک شدن و محصور شدن در گل و لای نجات داد.

به گفته مهندس غیابی معاون ساخت و اجرای موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج:
این موسسه بنا به دستور فرمانده محترم بسیج مستضعفین سردار سلیمانی با بیش از ده دستگاه ماشین آلات سنگین راهسازی از قیبیل لودر، بیل بکهو، کامیون کمپرسی، گریدر، بولدوزر و غلطک به جهت ساخت و بهسازی و تسطیح راه‌های روستایی و همچنینی احداث و ترمیم کانالهای آبیاری در خدمت مردم مهربان بلوچستان بوده است.
ایشان که در حال حاضر در منطقه سیل زده زرآباد حضور دارد افزود : تا کنون ماشین آلات موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج به همراه تیم مهندسی مستقر در منطقه مجموعا بهسازی و احداث قریب ۸۰ کیلومتر راه روستایی را به پایان رسانده اند که در نوع خود حرکتی عظیم و منحصر به فرد در این منطقه است. این موضوع باعث روحیه نشاط و فعالیت دوچندان مردم محلی و همراهی آنان با جهادگران موسسه و پیشرفت بهتر بازسازی منطقه شده است.
در حال حاضر غیر از احداث و بهسازی راه ها، خدمات رسانی به چند ده باغ به وصعت صدها هکتار انجام پذیرفته و اقدامات لازم جهت دسترسی به درختان و بهسازی باغات با موفقیت انجام پذیرفته است و کانالهای آبیاری آنها نیز لایروبی شده است.
مهندس غیابی در ادامه افزود : خیل عظیمی از باغداران با کمک به موقع نیروهای بسیجی موسسه مسکن و عمران اجتماعی توانستند بخش اعظم ثمرات تلاش خود را که بر روی درختان موز در حال از دست رفتن بود برداشت کنند که این امر کمک شایان توجه ای به اقتصاد خانواده های منطقه و ایجاد روحیه مضاعف برای بهره برداری مجدد و صد درصدی باغات میوه شده است.
لازم به ذکر است موسسه مسکن و عمران اجتماعی هم اکنون در ۲۲ استان کشور و به ویژه در استانهای آسیب دیده از سیل و زلزله در سالهای اخیر از قیبل کرمانشاه، گلستان، لرستان، خوستان و سیستان بلوچستان در قالب عمران اجتماعی در حال خدمت رسانی است.

ثبت ديدگاه

دیدگاهها بسته است.